Jdi na obsah Jdi na menu
 


techniky, které užívají chakru v nervové soustavě oběti a pomocí této chakry vytvářejí iluze. Pro ninji se zvláštními schopnostmi, jako je Sharingan klanu Uchiha, nebo pro ninji s vysokou inteligencí, je používání genjutsu nebo obrana před genjutsu mnohem snadnější, protože klíčem k úspěchu v genjutsu je pozornost k detailům. Genjutsu, které je nejčastěji vidět, je jednoduché vytváření iluzí. Toto genjutsu způsobuje, že osoba (cíl útoku) cítí, slyší, vidí, ochutnává nebo nahmatává věci, které ve skutečnosti nejsou jen proto, aby s ní mohlo být manipulováno. Jinými slovy, genjutsu ovlivňuje všech pět smyslů. Lidé pod vlivem genjutsu buď zůstanou stát na místě nebo ztratí vědomí, to závisí na tom, jestli jsou schopni rozpoznat, že jsou v genjutsu, a jak se mu dokáží bránit.

Kurenai provádí genjutsuExistuje několik způsobů, jak se bránit genjutsu. Protože genjutsu používá chakru oběti proti ní, může obět zrušit genjutsu tím, že přeruší tok své vlastní chakry. To se nazývaný Genjutsu Kai (幻術解 – Uvolnění Genjutsu). Další možnost, jak zrušit působení genjutsu, je intenzivní bolest (ale ta nesmí být způsobena genjutsu), což jsme mohli vidět v souboji mezi Narou Shikamarem a Tayuyou, kdy Shikamaru použival svůj vlastní stín, aby si zlomil prst, a tím zrušil působení Tayuyina Démonického flétnového iluzorního genjutsu. Dále ještě může zrušit genjutsu další osoba pouhým fyzickým kontaktem s obětí. Obtížnost uvolnění genjutsu určuje jeho úroveň.

Seznam Genjutsu

Název JPikona řazení Název CZ Typ
Gama duet žabí píseň úroveň S
Genjutsu Shibari Genjutsu spoutání úroveň A
Kokohi no Jutsu Technika falešného místa úroveň C
Kokuangyou no Jutsu Nekonečná tma úroveň A
Kori Shinchuu no Jutsu Technika narušenia mysli úroveň C
Magen: Jigoku Kouka no Jutsu Démonická iluze: Technika sestupu do pekla úroveň C
Magen: Jubaku Satsu Smrt ve spáru stromů úroveň B
Magen: Kokoni Arazu no Jutsu Demonická iluze: Falešné okolí úroveň C
Magen: Narakumi no Jutsu Démonicka iluze: Technika spatření pekla úroveň D
Magen: Nijuu Kokoni Arazu no Jutsu Démonická iluze: Technika dvojnásobného falešného okolí neznámé
Mateki: Mugen onsa! Démonická flétna:Iluzorní melodie úroveň C
Nehan Shouja no Jutsu Technika chrámu Nirvány úroveň A
Ninpou, Kyouka Sai Maximální řezáníShikamaru chycen v genjutsuGenjutsu (幻術 – techniky iluzí, čteme "gendžucu") jsou úroveň C
Shikumi no Jutsu Technika ukážky smrti neznámé
Tsukuyomi Měsíční Čtenář úroveň S
Utakata Genjutsu prstem neznámé
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář